2013 Annual Awards
Card Games
- Area Control / Influence
- Auction / Bidding
- Card
- Co-operative Play
- Deck / Pool Building
- Dice Rolling
- Family / Party
- Rail / Route Building
- Resource / Hand Management
- Tile Placement
- Traditional Card
- Variable Player Powers
- Worker Placement
- Jack Butler Award
- Collectibles Award
POINTS | PLAYER NAME | |
---|---|---|
54 | Lana Berman | First Place |
45 | David Zevin | Second Place |
44 | Elisa Vomocil | Third Place |
40 | Jeff Becker | |
38 | Nathaniel Taylor | |
27 | Shea Jones | |
25 | Jaye R. | |
25 | Lea Viceral | |
24 | Laura Fitzgerald | |
24 | Stephanie Bennett | |
23 | Steve Lee | |
21 | Alex Decker | |
21 | Edward Roske | |
20 | Krysta Fryer | |
20 | Nick Chavez | |
18 | Bob LaMarre | |
18 | Sarah Jenkins | |
18 | Shaun Bernard | |
16 | Bubba Bernard | |
16 | Robert Iacopino | |
15 | Benjamin Leach | |
15 | Danielle Pressler | |
15 | Michelle Olson | |
15 | Rommel Dizon | |
14 | Chris Johnson | |
14 | Renee Rose-Perry | |
13 | Eric Downing | |
13 | Lisa Burola | |
12 | Aaron Clark | |
12 | John Boyle | |
11 | Mary Taylor | |
11 | Nathan Demoura | |
11 | TODD VANDER PLUYM | |
10 | Barbara Mikkelson | |
10 | Brian Symington | |
10 | David Mikkelson | |
10 | Erich Sforza | |
10 | Giuseppe Bologna | |
10 | Ian Caballero | |
10 | Michael Li | |
10 | Renee Hammer | |
10 | Robert Patino | |
10 | Samantha Ballance | |
10 | Stephen Wight | |
10 | Steve Isaak | |
8 | AJ Harris | |
8 | ANDREW LEIGH | |
8 | Bruce Nelson | |
8 | Jessamine Campbell | |
8 | Kim Carpiuc | |
8 | Patrick Thompson | |
8 | Stephen Stewart | |
7 | Roderick Lee | |
6 | Darrell Stark | |
6 | Eugenia Kaplun | |
6 | Gwyndolyn Burgess | |
6 | Jeanne Spowart | |
6 | KIMBERLY SHAVER | |
6 | Lei Zhang | |
6 | Mike Leader | |
6 | PATRICK LEGRAS | |
6 | Preston Wright | |
6 | Samantha Jones | |
6 | Sara Basil | |
6 | Stephanie Kelleher | |
6 | Victoria Anderson | |
5 | Bill Gallagher | |
5 | DONOVAN FARMER | |
5 | JOHN DANG | |
5 | NATE TAYLOR | |
5 | WENDY WOLFER | |
4 | Doug Sun | |
4 | Erin Chavez | |
4 | Jamie Bussio | |
4 | JENN VAN PERSAUD | |
4 | Ken Hughes | |
4 | Kristie L Brown | |
4 | Mycroft Roske | |
4 | Sara Robinson | |
4 | Tim Oates | |
4 | Wesley Bell | |
3 | Alasdair Burton | |
3 | David Arnott | |
3 | David Chimienti | |
3 | Dmitry Pornoy | |
3 | Hayden Decker | |
3 | JOHN ECHEVERRIA | |
3 | Martin Padilla | |
3 | Nancy Pilonieta | |
3 | Nick Bayuga | |
3 | NICK PEAY | |
3 | Ryan Davis | |
3 | Scott Chesnutt | |
3 | Walter Wichowski | |
3 | Winton Lemoine | |
2 | Alex Georges | |
2 | G Builta | |
2 | Jason Luo | |
2 | Mason Stewart | |
2 | Max Mosquera | |
2 | Melvin Fitzgerald | |
2 | Michael Arsollon | |
2 | SAMANTHA BURKES | |
2 | satori snow | |
2 | Sierra West | |
1 | Chuck Bass | |
1 | Elizabeth Kearney | |
1 | IAN FRASER | |
1 | SALVADOR AVIERA |